.

.

TERGIT 20x50 Двоглед Воена Висока Моќност HD Професионални Секојдневно Ноќ Водоотпорен Птица Гледа Патување Лов Фудбал BAK4 Призма FMC Леќа

TERGIT 20x50 Двоглед Воена Висока Моќност HD Професионални Секојдневно Ноќ Водоотпорен Птица Гледа Патување

DEN 671.76

Пристапност
Во достапна форма

★ ПРОФЕСИОНАЛЕН HD - Ова е една зголемување 20 X двоглед.Со 50mm цел леќа и 26mm окуларот,и е најдобар двоглед за птицата гледа, лов, патување, опера, концерт, спортски игри,safari и двете возрасни и деца,. ★ ЛЕСНО ДА се ПРИЛАГОДИ : центар-фокус knob на овој компактен двоглед гарантираат брз и висока прецизност фокусирање.И тоа исто така може да се фокусираат на различни далечина со право окуларот прстен. ★ HD Оптика BAK4 Призма ,FMC Зелена Филм Слој - BAK-4 Призма со FMC Објектив обезбедува 99.6% светлина transimission и висока боја верност, ќе се овозможи да го видите во детали работи што никогаш не го видел порано.BAK4 Призма ја елиминира скитници светлина и ја подобрува репродукција на боите.Зелена FMC анти-рефлективен слој го намалува рефлектира светлина во цел леќа и ја подобрува светлина трансмисија, слика светлината и острината на сликата. ★ ГОЛЕМИ ОКУЛАРОТ - На двоглед совршено се вклопуваат во возрасни и деца, 26mm големи eyepieces, може да види појасно и целосна големина на слика со големо олеснување, поддршка за да се земе полн екран сликите или видео записите.Најдобрите подароци за денот на Таткото и роденден.

Главните карактеристики

Избор на клиент