.

.

EvoShield Мажите Градите, без Ракави Guard

EvoShield Мажите Градите, без Ракави Guard

DEN 1438.80

Пристапност
Во достапна форма

82% Полиестер, 18% Spandex.Увезени.Машина За Миење.Компресија-фитинг кошула со градите џеб за custom-калапи за заштита. 1/4 инчи тенка Гел-Да-Школка штитови се овозможи комплетна удобност и флексибилност.Disperses влијание и ги штити подобро отколку традиционалните пена и пластични опрема.Конструиран со swagtech влага-wicking технологија.Маица ткаенина е машина мие, се исуши.Шилдс се отстранува и рака мие.Она што го одделува шампион од второпласираниот?Кога талент е миење, чакал и доверба се утврди победникот.Зголемете ја вашата самодоверба со Evo Shield Градите Гарда.Дизајниран за да ги заштити секој спортист од директна градите влијание, оваа кошула е дизајниран за да се задржи на терен и во играта, сите додека зголемување на вашата самодоверба за да се создаде шампион.Кога сте здрави и сте сигурни, никој нема да биде во можност да ви запре.

Главните карактеристики

Избор на клиент