.

.

RS485 Висока Прецизност Температура и Влажност Предавателот Сензор -20~60, 0% RH~80% RH

RS485 Висока Прецизност Температура и Влажност Предавателот Сензор -20~60, 0% RH~80% RH

DEN 340.56

Пристапност
Во достапна форма

Висока прецизност : Индустриско-одделение чипови и висока прецизност температура и влажност, сонди се користи за да се обезбеди висока прецизност, заменливост и сигурност.Интерфејс : RS485 температура и влажност предавателот сензор усвојува RS485 хардверски интерфејс (со молња заштита дизајн), и протоколот слој е компатибилен со стандардните индустриски Rtu протокол.Автоматски излез : температурата и влажноста на воздухот ќе биде излез автоматски кога поврзани со RS485 преку сериски алатка за дебагирање.Адресата на уредот : може да се постави да 1-255, вообичаено е 1. Спецификации : работен напон на сензорот е 9-36v, а максималната моќност е 0.3 В. Работен опсег : температура : -20~60, влажност 0%RH~80%RH.На точноста : температура ±0.3°C (25°C), влажност ±3%RH (25°C).Спецификации : Работен напон : 9-36 VMaximum моќ : 0.3 WOperating температура : -20 ~60 , влажност 0% RH~80% RHAccuracy : Температура ± 0.3 (25 ), влажност ± 3% RH (25 )Излезен интерфејс : RS485 (стандард Rtu протокол)адреса на Уред : може да се постави да 1-255, вообичаено е 1 Baud го оценувате : 9600, 8 бита на податоци, 1 запре, нема parity Size : како picture Weight : 49g Wiring инструкции : Жолта : напојување"+"Црни : напојување "-"Црвено : 485-AGreen : 485-BPackage се Вклучени : 1 x RS485 Температура и Влажност Предавателот Сензор.

Главните карактеристики

Избор на клиент