.

.

Рехабилитација Предност Говор & Устата Терапија Двојна Огледало,Сива

Рехабилитација Предност Говор & Устата Терапија Двојна Огледало,Сива

DEN 2100.00

Пристапност
Во достапна форма

Dual огледало е дизајниран за да ги видите корисникот целото лице, од една страна; друга страна, вклучува помали огледало за на корисникот да се фокусира само на устата движење.12" плоштад огледало придава на слободно-стои база; откако во прилог на база на, едноставно се вртат огледалото да видите во секој агол.Кога заострените, огледало ќе се одржи својата позиција; компактен и издржливи база прави едноставни за Да се испита различни области на корисникот на лицето, вратот и горниот дел на телото.Може да се користат дома или во клинички амбиент; лесно да се фокусира и да се концентрира на устата област да се практикуваат зборување.Лесно да дезинфенкцирам чисти, се соберат заедно, и продавница за патување; хардвер комплет вклучени за да прикачите огледало на база.Говорот и устата Терапија двојна огледало може да биде лесно да се постави во позиција.Откако заострија во место, на оваа слободна стои огледало ви овозможува да ја видите вашата лицето, вратот и горниот дел на телото од било кој агол.Овој стабилна, но на мобилен, огледало ви овозможува да ги двете раце за слободни.Ова огледало има две страни.12" Плоштад страна му овозможува на корисникот да ги видите нивните целото лице.Помалите огледало вклучува кука и јамка прилог лесно да се држи на и исклучување.Помалите огледало им помага на корисникот да се фокусира и да се концентрираат на устата само.Ова огледало ќе им помогнат на корисникот пракса говор и движење устата правилно.Ова огледало assembles во секунди и може да се користи за голем број на секојдневните задачи.Додадете практичноста и независност, за вашата дневна рутина со овој едноставен производ.

Главните карактеристики

Избор на клиент