.

.

MakeID Бела Етикета Создателот Лента Прилагодени Етикета Печатење на Хартија Refills Стандард Ламинат Канцеларија Етикетирање Лента Замена L-16W 0.63 инчен x 13' (16mm x 4m) Работа

MakeID Бела Етикета Создателот Лента Прилагодени Етикета Печатење на Хартија Refills Стандард Ламинат Канцеларија

DEN 239.76

Пристапност
Во достапна форма

1. ЕТИКЕТИРАЊЕ од кантите, контејнери, организатор, и кошници за да го папки, фиоки, кутии, и полиците во вашиот место : Кујна, Гаража, Расадник, Провизии, Дом, Канцеларија, и Животот. 2. ЛЕНТИ со силно лепило кои можат да бидат применети на различни површини како kraft хартија, PVC, дрво, стакло, брановидни кутија, метал, и плик.И отпорни да бледнее, вода, маснотии, валкано, триење. 3. ЛЕСНО да лупам и се држи со сплит-назад, нема остатоци лево кога лупено off.Продолжи 15cm транспарентен водечките лента преку штекер на етикета создателот пред печатење. 4. ОБИДЕТЕ се Make ID ленти во многу бои, модели и типови како и Премиум Сјај и мат ленти. 5. ПЕЧАТИ ЈАСНИ И ЧИСТИ со Црно на L1 Бела Празнина, L1 Розова Fleck, L1 Транспарентен, L1 Венера, L1 Бела, L1 Оливер Зелена, L1 Розова.Се користат специјални термална технологија, хартија го активира печатач со топлина, така што термичка хартија обезбедува јасни и јасна слика и лесен-за-читање налепници, текстови, QR кодови, бар кодови.ЕТИКЕТИРАЊЕ од кантите, контејнери, организаторите и кошници за да го папки, фиоки, кутии и полиците во вашиот место : Кујна, Гаража, Расадник, Провизии, Дом, Канцеларија и Живот.Црно на L1 Бела Празнина, L1 Розова Fleck, L1 Транспарентен, L1 Венера, L1 Бела, L1 Оливер Зелена, L1 Розова.ЕТИКЕТА ЛЕНТИ со силно лепило кои можат да бидат применети на различни површини како kraft хартија, PVC, дрво, стакло, брановидни кутија, метал и плик.Продолжи 15cm транспарентен водечките лента преку штекер на етикета создателот пред печатење.Како термички лента користи топлина-чувствителни слој и е професионално направен со шест слоеви.Кориснички labels направете го тоа лесно да се најде елементи сте во потрага за, и ќе ви овозможи да брзо ги собереш по себе, и се врати ставки до зададениот "домови".Тоа им помага на семејствата и членовите на тимот да се најдат предмети тие се бараат и да ги стави настрана каде што тие припаѓаат.Етикетирање начин ги држи работите во потрага уредни и чисти.

Главните карактеристики

Избор на клиент