.

.

U7 Дева Марија Ѓердан & Синџир 22 18K Злато Позлатен Жени/Мажи Христијански Накит Крстот Чудесен Медал Pendant Ѓердан, со Бесплатен Гравирање Услуга

U7 Дева Марија Ѓердан & Синџир 22 18K Злато Позлатен Жени/Мажи Христијански Накит Крстот Чудесен Медал Pendant

DEN 263.76

Пристапност
Во достапна форма

Материјал : enviromental пријателски меч, 18k злато позлатен.Предната страна : дева марија,Задната страна : крст. ♚♚♚♚[Шарм Pendant Толкување]♚♚♚♚На Чудесен Медал (француски : Médaille miraculeuse), исто така познат како Медал на Нашата Дама на Елегантност, е благочестив медал, дизајн на кој беше потекнува од Saint Catherine Labouré следниве нејзините привиденија на Блажена Дева Марија во Rue du Bac, Париз, Франција, и се направени од goldsmith Дин Vachette.Pendant : 1.4 инчи, синџир : 20+2 инчи/прилагодлив.Со 18 KGP Печат на затворач. ❤❥Католичката црква, Христијански Накит за Подарок за мажи, жени, момчиња и девојки.-Никел слободни и противалергиски. ♚ Доаѓаат со U7 дизајн подарок кутија и црн сомот торбичка. 18k злато позлатен.platinum позлатен.роуз злато позлатен.

Главните карактеристики

Избор на клиент