.

.

EASTON XLP Бејзбол Софтбол Pitching и Вата Фати Нето, Тешки Пребивање И Двојно Stich За Издржливост, крупните Фати Џеб, Штрајк Зона, Лесни Трајни Рамка, Лесно Поставување

EASTON XLP Бејзбол Софтбол Pitching и Вата Фати Нето, Тешки Пребивање И Двојно Stich За Издржливост, крупните

DEN 2565.36

Пристапност
Во достапна форма

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.Екстра-големи фати џеб обезбедува голем целна област која ќе го фати топки, секаде каде што тие хит на интернет.Лесен и издржлив дизајн достапни во 5' и 7'.Комбинација на челик (6 парчиња) и fiberglass (2 парчиња) прачки сочинуваат нето рамка.Тешки пребивање трае подолго при додавање на тежина да се сруши и да се задржи топки.Еластична бендови закачите рамка за создавање на дното полица да се одржи направените топки.На 5' XLP обука мрежи помали рамка е дизајниран да го фати како многу топки што е можно со речиси целата нето се фати џеб при користење на тешки пребивање и двојно крои за да се спречи против абење.Се поставува во помалку од една минута и лесно се вклопува во патна торба за транспорт.Исто така вклучува и земјата удели и отстранлив штрајк зона целта.

Главните карактеристики

Избор на клиент