.

.

PowerNet 8x8 Бариера Екран Нето за Бејзбол Софтбол Лакрос | Пренослив Систем за Заштита на

PowerNet 8x8 Бариера Екран Нето за Бејзбол Софтбол Лакрос | Пренослив Систем за Заштита на

DEN 2090.40

Пристапност
Во достапна форма

8'x8' БАРИЕРА НЕТО - размена на Инстант преносни заштита на екранот или backstop.Голем лак стилот на рамката има нето безбедна и дава 64 Регион.на притискање на површината или заштита.Вклучува 8ft x 8ft нето, земјата удели и 1 тешки патент торбичката со рамо, рака.ИЗДРЖЛИВИ - Нашите 8' 8' нето-е дизајниран да ги преземе злоупотреба на најтешко хитови, фрла и снимки.На челична рамка и флексибилни fiberglass лак столбови обезбеди сигурна основа за нашата knotless полиестер нето-со СТП слој.ВОЗ СЕКАДЕ / во секое време - Голема за надворешна и внатрешна употреба.Совршен за заштита на гледачите и играчите, tee работа, удирање, pitching, вата, филдинг вежби.Може да се користи и како портабл backstop за бејзбол или лакрос.Совршен за обуки или scrimmages.Одличен за секој двор, гаража или на терен.Се работи за соло или тренинг.ВКЛУЧУВА : Power Net 8 ft x 8 ft Заштита на Екранот, Тешки Рамка и торбичката.КОРИСТИ & ОДОБРЕНА од СТРАНА на ПРО ИГРАЧ - Andrelton Симонс.

Главните карактеристики

Избор на клиент