.

.

2X Конвертор Објектив за Т-Планината 650-1300 Леќи Фотографија Додаток

2X Конвертор Објектив за Т-Планината 650-1300 Леќи Фотографија Додаток

DEN 383.76

Пристапност
Во достапна форма

На 2x професионални мултипликатор teleconverter кој обезбедува подобрен telephoto флексибилност.Тоа се множи фокусна должина од 2x, обезбедување прифатлива и преносни начин да се прошири вашата камери дофат.Објективот елементи, практично се елиминира боја аберации.Анти-одраз слој го подобрува светлина пренос ефикасност, ја подобрува боја конзистентност, и го намалува одблесокот.Работи onlu со соодветен Т-mount објективи - Користи погодно Т-планината адаптер, и се користи помеѓу вашиот SLR камера и леќа.Опис : - На 2x професионални мултипликатор teleconverter кој обезбедува подобрен telephoto флексибилност. - Тоа се множи фокусна должина од 2x, обезбедување прифатлива и преносни начин да се прошири вашата камери дофат. - Леќа елементи, практично се елиминира боја аберации. - Анти-одраз слој го подобрува светлина пренос ефикасност, ја подобрува боја конзистентност, и го намалува одблесокот. - Работи onlu со соодветен Т-mount објективи - Користи погодно Т-планината адаптер, и се користи помеѓу вашиот SLR камера и леќа.Спецификација : - Материјал : Метал + Стакло - Боја : Црна - Зголемување : 2 X - Висина : Околу. 63cm - Дијаметар : Прибл. 40cm Package Вклучува : 1 Парче 2x Teleconverter Леќа.

Главните карактеристики

Избор на клиент