.

.

SYLVANIA 58663 Цена/EA; (МИН PURCH на 40 Може да СЕ REQ)- 20T4Q/CL/СЕКИРА 12V

SYLVANIA 58663 Цена/EA; (МИН PURCH на 40 Може да СЕ REQ)- 20T4Q/CL/СЕКИРА 12V

DEN 700.80

Пристапност
Во достапна форма

Халоген светилки имаат подолг живот и повисок светлина излез од блескаво светилки.Халоген светилки се побели и посветла светлина и помалку blackening, dimmable со повеќето нежните.Апликации за : внатрешни работи, внатрешни работи, вдлабнати осветлување, песна осветлување, безбедност осветлување.Osram Sylvania T12 халоген крушка, 20 W, 12 V,.База : GY6.35 2-Pin, 2800 K, Отценети Живот (Hr) : 4000, Светлосен Флукс (LM) : 320,.На SYLVANIA семејството на БИ-PIN светилки претставува извонредна колекција на компактен, низок напон халоген извори на светлина идеален за широк спектар на апликации.На високи перформанси axial жалат STARLITE сијалици и овозможува на дизајн на ефикасен рефлектор системи, кои се лесно да се фокусираат, што ќе резултира со подобар квалитет на светлина на целта.Овие долг живот ефикасни светилки се задоволат потребите на сите станбени, деловни и индустриски bi-pin апликации.Сите SYLVANIA BI-PIN светилки користат напредни УВ-стоп кварц кој се намалува УВ-Б и УВ-Ц зрачење од 90% во споредба со редовни кварц.Сите 6 V и 12 V SYLVANIA BI-PIN сијалици со низок притисок, ниско-напонски капсули.Поради ова, на светилки се погодни за употреба без заштитен.На 24 V SYLVANIA BI-PIN светилки се со висок притисок капсули, и соодветен заштитен штит мора да биде со овие светилка видови.Комплетна семејството на БИ-PIN халоген светилки за да се задоволат различните потреби на дизајнери и крајните корисници : - Axial жалат - 2000-часовна просечна номинална светилка живот - УВ-контрола на кварц капсула - Низок притисок - Погодни за употреба без заштитен Апликации : - Мали отворот надолу осветлување - Станбени, комерцијални и Индустриски апликации - Акцент лента осветлување - Задача осветлување - Приказ осветлување.

Главните карактеристики

Избор на клиент