.

.

Badia Allspice, 12 Унца (Пакување од 6)

Badia Allspice, 12 Унца (Пакување од 6)

DEN 1267.20

Пристапност
Во достапна форма

Производот е Кошер.Производот е глутен слободни.Земја на потекло е Гватемала.Пакетот тежината на производот е 2 килограми.Нејзиното име says it all, комбинација на вкусови кои се движат од каранфилче да цимет да оревче.Allspice се користи за да се даде специфичен леќата да салати, супи, чорби, риба, живина, месо, торта рецепти и овошје десерти.Тоа е исто така се користи во многу различни кујна култури во двете целина и земјата форма.

Главните карактеристики

Избор на клиент