.

.

Othmro Батеријата Shrink Wrap ПВЦ Топлина се Намали Цевки Рамен Ширина 29.5 mm, Должина 5m за Големи Батерија Пакет Моќ Транспарентен

Othmro Батеријата Shrink Wrap ПВЦ Топлина се Намали Цевки Рамен Ширина 29.5 mm, Должина 5m за Големи Батерија

DEN 1152.00

Пристапност
Во достапна форма

【Детали за производот】-ПВЦ Материја Топлина се Смалуваат, Shrinkable Температура : 80℃; Намалување стапка : ≥48±8%, Должина : 5m/16.4 Ft; материјал : ПВЦ, Тип на Производ : Изолирани цевка ПВЦ цевки,Оценет напон : 300 V, Температура опсег : -40℃-105℃;. 【Предност】-ПВЦ Топлина се Намали Цевки е тенка-ѕидот, ниски трошоци за материјали со добри електрични и механички карактеристики, одлична заштита на животната средина, изолација, стабилни перформанси и брзо намалување.Кога се изложени на топлина во износ поголем од 80 степен за неколку секунди, специјално формулиран polyvinyl хлорид материјал ќе се намали брзо и рамномерно согласност за обликот на објектот, да бидат покриени. 【Топло Потсетник】-Батерија топлина се смалуваат цевки изедначување ширина is29.5мм.Така Pls се пресмета ur батеријата пакет или mechine големина точно, АКО не ,тоа ќе се премногу големи или мали .coz се надеваме дека воопшто не отпад нашето време и се надевам у имаат среќен шопинг. 【Широка Примена】-Апликации вклучуваат изолација и jacketing на батерии, кондензатори и слични предмети-широк спектар на апликации во производство на индустриска опрема, играчки, спортски стока, електроника, и потрошувачки производи. 【Забелешка】-ве Молам ставете ја оваа производ на ладно место за да се избегне деформација поради висока температура.Да ја играат улогата на beautifying покривки, изолација, влага, корозија, и прашина доказ.Лесен за употреба и долг живот expendency.Белешки : Користење на топлина пиштол, за да ја намали,.Пламен retardant, заштита на животната средина, изолација, мека, стабилни перформанси, ниска температура намалување, намалување на брзо, итн.Може да има ефект на анти-фалсификувањето и разубават на пакување, материјали и предмети беа capsuled може да имаат изолација, moistureproof, anticorrosive, ефектот на dustproof, и др.Applicance : се Користи за Батерија 18650 Покривање.

Главните карактеристики

Избор на клиент