.

.

Jeanoko Соларна LED неутрална Флеш Светло за Аларм Светилка за Сообраќај Патот Брод Црвено Светло LED Соларна Strobe сопирачките, 500-1000m Опсег

Jeanoko Соларна LED неутрална Флеш Светло за Аларм Светилка за Сообраќај Патот Брод Црвено Светло LED Соларна

DEN 280.56

Пристапност
Во достапна форма

★Високи Перформанси : Оваа соларна LED менувачот е направен од hight квалитетен материјал, вода доказ, анти-корозија.Видлив спектар може да се нагоре за да го 500-1000 метри, совршен за места кои им е потребна сопирачките, како што се патот, брод, и др. ★Соларен Погон : Откако ќе го инсталирате светлина, вие само може да го остави.Тоа ја апсорбира сончевата светлина во текот на денот и автоматски блиц во текот на ноќта и темнината, не треба да вклучите вклучите или да се поврзете на жица. ★Долг животен век : Со професионална процесот на производство, на сопирачките, има висока водоотпорен ниво и отпорност на корозија продолжување на животниот век на трепкачко светло, не треба да го замени светлина често.Светлината може да се навлажни на дожд, но тоа не може да се впие во вода. ★Таписерии Изработка : Со исклучителна изработка, долг животен век, и совршена изведба.Оваа соларна менувачот има вградена батерија, полнење во текот на денот и флеш во ноќта автоматски, лесен за употреба. ★Забелешка : ве Молиме овозможи мала грешка поради прирачник за мерење.Ви благодариме за вашето разбирање.Набљудувачите не се калибрира истата точка боја се прикажани во фотографии може да се покажуваат малку различен од вистинскиот објект.Опис : Оваа соларна LED менувачот е направен од hight квалитетен материјал, вода доказ, анти-корозија.Видлив спектар може да се нагоре за да го 500-1000 метри, совршен за користење во патот, брод, и др.Спецификација : Школка материјал : Пластични Работат на струјата : 300 A Соларен панел на струјата : 100ma Работен напон : 3 V Моќ : 2.5 W капацитетот на Батеријата : 500mah Led мушка : 3 Флеш фреквенција : 50 пати/мин Видлив спектар : 500-1000m(во текот на ноќта) Целосна власт континуирано време : 60hours светла боја : Црвена Тежина : 140g Количина : 1pc Пакет се Вклучени : 1 x Соларна LED сопирачките, - 1 x Носителот 2 x Гром Забелешка : ве Молиме забележете дека новиот тип и стари тип на производот ќе биде испратен по случаен избор, и бидете сигурни дека ќе не предвид пред да нарачате.

Главните карактеристики

Shell material:
Plastic
Working current:
300A
Solar panel current:
100ma
Working voltage:
3V
Power:
2.5W
Battery capacity:
500mah
Led bead:
3
Flash frequency:
50 times/min
Visible range:
500-1000m(in the night)
Full power continuous time:
60hours
Light color:
Red
Weight:
140g
Quantity:
1pc
Package Included:
1 x Solar LED Warning Light :
1 x Holder :
2 x Bolt :
Note:
Please note that the new type and old type of this product will be sent randomly, and make sure you will not mind before ordering. :
Избор на клиент