.

.

Безценните 0154005 Авто-Trac Гуми Влечење Синџир - Наместете го на 2

Безценните 0154005 Авто-Trac Гуми Влечење Синџир - Наместете го на 2

DEN 2172.24

Пристапност
Во достапна форма

Грижете се-слободен авто-затегнување ratchets обезбеди автоматско затегнување и центрирање.Лесен за инсталација и отстранување во минути.Не надминува 30 KM со овие синџири на.Дијамант шема крстот синџир обезбедува неспокојот возење и супериорен влечење.Се сретне класа 'S" прием на барања.Се однесуваат на 3-то слика за информации за fitment детали.Грижете се-слободен авто-затегнување ratchets обезбеди автоматско затегнување и центрирање.Лесен за инсталација и отстранување во минути.Ја елиминира лабава синџири и retightening запира.Дијамант шема крстот синџир обезбедува неспокојот возење и супериорен влечење.Се сретне класа 'S" прием на барања.Големина : Серија 1500 - 154005 Авто‑Trac може да се инсталира без да се движи (или киднапирање up) на возилото!Патентираната, ratcheting затегнување системот автоматски стегната синџир додека возите.Едноставно поврзете внатре кабел, прикачување на две надвор авто-tighteners и вози.Нема дополнителни синџир tensioners се неопходни или се препорачува.Авто‑Trac ги исполнува Класа S царинење барањата на спортски автомобили и пикап камиони, како и нормалните патнички автомобили, за појавување на можностите на повеќето од нашите Z кабел производи.Ова е можно, бидејќи на многу ефикасен, патентиран tensioning систем.Авто‑Trac крстот член линкови се направени на манган и од легиран челик, овозможувајќи им да бидат пократки, потесен и полесни од конвенционалните крстот членови.Ова го намалува лета надвор за време на работата и да дава повеќе грчевито држејќи се за поени.Ниска маса D пресек на линкови, исто така, придонесува за подолго облека, бидејќи влијанието на крстот членови на површината на патот е намалена и на површина се јавите на патот е зголемена.

Главните карактеристики

Избор на клиент