.

.

Монструм G3 1-4x24 Првата Стартна Рамнина FFP Пушка Опсег со Осветлени MOA Reticle | ZR302 Брзо Ослободување Форумот Обемот Планината | Рамен Мрачна Земја | Пакет

Монструм G3 1-4x24 Првата Стартна Рамнина FFP Пушка Опсег со Осветлени MOA Reticle | ZR302 Брзо Ослободување

DEN 5805.60

Пристапност
Во достапна форма

Овој опсег има сопствени дизајниран FFP reticle за побрзо спектар проценка и holdover корекција.Овој опсег има 1/2 MOA/кликнете windage & кота усогласувања со нула ресетирање и на бедем за заклучување за да се спречи пропаѓање.Направена од лесни 6061 алуминиум, на планината тежи само 6 унци.На тежина да се спореди со еден сет на лесни прстени, тоа обезбедува додадена ригидност и удобноста на едно парче планината.Dial контролирани reticle осветлување во повеќе осветленоста intensities, за подобро reticle видливост ноќе или во слабо осветлување во средини.Планината е изграден за стандард 30 mm цевка домет за монтажа на било кој стандарден Picatinny железнички опремени пушка.Тоа доаѓа опремена со лесно да се работи брзо ослободување механизам кој овозможува брза и лесна приврзаност и одвојувањето, што ќе ви овозможи да брзо монтирање и отстранување на вашата пушка опсег, во зависност од потребата.Сите прилагодување собранија се сега целосно метал кој ги направи функција поблаги отколку пред тоа.На гравирани црна reticle е секогаш видлива, без осветлување или може да биде осветлена со црвена боја за подобро reticle видливост во текот на ноќта или слаба светлина средини.Исто така, вклучени се голем сет на флип-up леќа опфаќа да се заштити вашата оптика од прашина и триење.Го прави тоа скоро отпорна на гребнатини и го прави метал потешко од другите домет.На ZR302 обемот планината придава и detaches лесно преку интегриран брзо ослободување механизам, без дополнителни алатки или затегнување.Нашите тешки обемот прстени се обезбеди максимална заклучување и перформанси.На 1-4x зголемување е способен блиску до голем дострел таргетирање на растојанија до 300+ метри.Функционално дизајнирана од првата стартна рамнина MOA reticle, со лесен-за-прочитајте кои се движат информации дека останува константна без разлика на зголемување, за побрзо спектар проценка и holdover корекција.Овој модел се карактеризира со топлина третираат брзо ослободување челик механизам кој ви овозможува брзо да ги тргнеме или да се стави на вашиот опсег.Исто така, вклучени во овој пакет е Монструм ZR302 брзо ослободување обемот планината.На месеци прикачува преку два едноставни брзо ослободување држела наместо со поставува завртки и ален клучеви како стандард месеци.

Главните карактеристики

Избор на клиент