.

.

X-DREE 1/8 x 1.9 mm x 12mm Карбид Пресврт PCB CNC Накит Вежба Битови 4 Парчиња(1/8' 'x 1.9 mm x 12mm Пресврт PCB CNC Joyas Brocas 4 Парчиња

X-DREE 1/8 x 1.9 mm x 12mm Карбид Пресврт PCB CNC Накит Вежба Битови 4 Парчиња(1/8' 'x 1.9 mm x 12mm Пресврт

DEN 290.40

Пристапност
Во достапна форма

Вкупната Тежина : 28g; Сечење Дијаметар : 1.9 mm/0.075".ударна дупка со Дијаметар : 3.175 mm/1/8"; Сечење на Длабочина : 12mm/0.47".Име на производ : PCB Вежба Малку; Пакет Содржина : 4 x PCB Вежба Малку, 1 x Пластична Кутија.Материјал : Карбид; Боја : Сребро на Ѕвонење(Материјал : ; Боја : Tono plateado.Работен Опсег : ПХБ, ЦПУ; Вкупна Должина : 38mm/1.5"(Rango de trabajo : ПХБ, ЦПУ; Longitud вкупно : 38 mm / 1.5' '. 1/8" x 1.9 mm x 12mm Карбид Пресврт PCB CNC Накит Вежба Битови 4 Pcs Features : PCB вежба малку (карбид микро вежба малку ) Карбид прачки и волфрам челични прачки, со висока цврстина, висока отпорност на абење, висока цврстина, отпорност на свиткување, анти-оштетување и долго алатка живот.Опсег на обработка : ПХБ, SMT, на CNC, , пластика, бакар, од не ' рѓосувачки челик и други прецизност метал делови обработка.Одлично за PC Одбори, Пластика, Fiberglass, Дрво, Меки Метали, итн.Опис на Spanish1/8' 'x 1.9 mm x 12mm Пресврт PCB CNC Joyas Brocas 4 Pcs Peso вкупно : 28 g; Diámetro де corte : 1.9 mm / 0.075' 'Diámetro del vástago : 3.175 mm / 1/8' '; Profundidad де corte : 12mm / 0.47' 'Nombre del producto : Broca став ПХБ; Contenido del paquete : 4 x Broca став PCB, 1 x Caja de plástico Material : ; Боја : Tono plateado Rango de trabajo : ПХБ, ЦПУ; Longitud вкупно : 38 mm / 1.5' '.

Главните карактеристики

Избор на клиент