.

.

Ebros Лични Големина 9.5Lx5.5W Леано Железо Sizzling Fajita Skillet Јапонски Бифтек Плоча Со Рачка и Дрвена Основа За Ресторан Дома Кујната Готвење Додаток За Пан Бразилецот Месо Мо

Ebros Лични Големина 9.5Lx5.5W Леано Железо Sizzling Fajita Skillet Јапонски Бифтек Плоча Со Рачка и Дрвена

DEN 647.76

Пристапност
Во достапна форма

Овој Едноставен, Но Елегантен Леано Железо Sizzling Плоча е вашиот најдобар пријател да се готви лични големина месо или зеленчук.Се готви со sizzling плоча на вашиот шпорет потоа да се отстрани и да се стави на дрвена подлога за сервирање.Служат на вашите готвена храна на оваа sizzling плоча додава вкус и стил на вашата тајна рецепт само како тие го прават тоа во ресторани!.Овој Едноставен, Но Елегантен Леано Железо Sizzling Плоча служи за 1 лице во целина и мерки 9.5" долго, 5.5" широк и 0.75" високи околу.Сет тежи околу 2.75 фунти.Дрвена основа е 11.5" долго, 5.75" широк и 0,5" високи.На леано железо се справи со е 5" долго.Оваа Леано Железо Бифтек Плоча е масло обложена за не-стап површина.Чиста леано железо skillet по секоја употреба.Избрише внатрешни работи површината на сеуште-топло skillet со хартиени крпи за да се отстранат сите вишокот на храната и нафтата.Исплакнете под топла вода, чистење со nonmetal четка или nonabrasive чистење подлога за да се отстранат сите остатоци од храна. (Се користи мала количина на сапун, и ако ви се допаѓа; исплакнете.).Тон на боја На Дрво База сега е Црвеникаво-Дрво Цреша Боја.

Главните карактеристики

Избор на клиент