.

.

Drillco 380C Серија Кобалт Челик Кратка Должина Вежба Малку, Бронза Заврши, Круг месо тело, Спирала Flute, 135 Степен Сплит Точка, #15 Големина (Пакување од 12)

Drillco 380C Серија Кобалт Челик Кратка Должина Вежба Малку, Бронза Заврши, Круг месо тело, Спирала Flute, 135

DEN 506.40

Пристапност
Во достапна форма

Drillco произведува сечење алатки, како што се вежба битови, reamers, славини, умира, annular секачи, на крајот мелници, и burs.На спирален пресврт на флејта носи чипс и далеку од сечење на рабови и овозможува за coolant да стигнат до сечење на рабови.Бронзени заврши подмачкува на вежба малку и обезбедува отпорност на абење.Механичар е должината пресврт вежба битови (исто така наречен и одржување должина) се малку пократки од jobber должина и помалку склони кон девијации кога дупчење.

Главните карактеристики

Избор на клиент