.

.

Џејсон Индустриски 225-3M-13 HTB Висок вртежен момент Синхрони Појас, Chloroprene, 1.417 Топ Ширина, 225 mm Должина, 3 мм Забот на Теренот, 13 mm Широк

Џејсон Индустриски 225-3M-13 HTB Висок вртежен момент Синхрони Појас, Chloroprene, 1.417 Топ Ширина, 225 mm

DEN 351.60

Пристапност
Во достапна форма

Fiberglass Затегнувачка Мозок - Висока димензионална стабилност и максимална флексибилност.Нафта, топлина и озонската отпор; висок забот на смолкнување отпор.Најлон Заб Покрие - Трајност и отпорност на абење, зголемена моќност.Соединение - Chloroprene.Мозок - Fiberglass; Заб Покрие - Најлон.Стандардот трапезоидна забот на времето појас дизајн врши лошо во висок вртежен момент апликации и високо-моќ дискови при пониски брзини.За да се надмине овој недостаток на Висок вртежен момент Појас (HTB) беше развиен со користење на поефикасно заб профил.Меѓу предности се : Високо пренос на вртежен момент при ниски брзини.Висока моќност пренос преку широк брзина спектар.Подобрена meshing да се намали заб скок.Поголема отпорност на забот на смолкнување Помалку заби носат поради триење.

Главните карактеристики

Избор на клиент