.

.

BIGTREETECH Директна 5 Метри (16.4 Ft) GT2 10мм Отвори Гума Времето Појас за 3D Печатач, 2mm Теренот 10мм Ширина за RepRap Prusa i3 3D Печатач Делови

BIGTREETECH Директна 5 Метри (16.4 Ft) GT2 10мм Отвори Гума Времето Појас за 3D Печатач, 2mm Теренот 10мм Ширина

DEN 383.76

Пристапност
Во достапна форма

【Носат отпорни】На површината на забот на појас е составен од специјално третирани заби крпа,Погоден за dishwashers, пакување, машини, мотори, автомобили, фенови, прехранбената машини, инк-џет печатач, подвижни, bonders итн. Дел влакна јаже обезбедува висока јачина, одлична флексибилност и висока затегнувачка отпор. Анти носат најлон површината на забот за подобра заштита на забот заеднички и подолг живот.Се обрне внимание на чистење на површината на производот, појас не е изопачено и деформирано, и забите се полни 2.Мерењето појас мора да биде строго забранета од гребење рано за да се избегне оштетување на појас 4. Висока јачина структурните дизајн, анти проширување, анти скокање, направи пренос постабилна.Тоа е строго забрането да се користи не професионални алатки за клеча долу под тензија.Пакет Листа : 1 х 5m GT2 Времето Појас Број на Модел : Висок Квалитет Гума Тип : 2 GT Ширина : 10мм Теренот : 2mm Боја : Црна Материјал : Гума Облик : Отворена времето појас за Квалитет : Екстремно Високи Карактеристики : 1.Носат отпорни.При замена на времето појас, тензија на појас мора да се намалат пред да може да се преземат надвор.Имајте на синхрони појас далеку од масло и вода контакт за долго време 6. Анти-носат најлон површината на забот за подобра заштита на забот заеднички и подолг живот.Производ на синхрони појас ќе биде строго цик-цак за да се избегне оштетување на материјалот на скелет и влијае на јачината на појас 3. Neoprene ефикасно штити од нечистотија, маснотии и влага.Постојана брзина сооднос,не се лизга,високата пренос ефикасност,во голема мера се подобри работата на квалитетот. Точни заобленоста на забот форма, обезбедувајќи прецизно позиционирање и тивок и ефикасен пренос. Дел влакна јаже обезбедува висока јачина, одлична флексибилност и висока затегнувачка отпор.Мерењето појас треба да се избегне контакт со хемикалии (особено силна оксидирачки киселини, како што се концентрирана сулфурна киселина) 5.На површината на забот на појас е составен од специјално третирани заби крпа. Neoprene ефикасно штити од нечистотија, маснотии и влага.Answer : ___________________________ Note : 1. Точни заобленоста на забот форма, обезбедувајќи прецизно позиционирање и тивок и ефикасен пренос.

Главните карактеристики

Избор на клиент