.

.

EZCast 2 Безжични Екранот Приемник, Стриминг Уред Поддржува 2.4/5GHZ WiFi, Компатибилен со Android, iOS, Windows, MacOS, DLNA, Miracast, Airplay прикажување

EZCast 2 Безжични Екранот Приемник, Стриминг Уред Поддржува 2.4/5GHZ WiFi, Компатибилен со Android, iOS, Windows,

DEN 959.52

Пристапност
Во достапна форма

✅【ПОДОБРО МЕДИУМИ ИСКУСТВО】Надгради Безжичен Приказ Dongle за стабилна видео стриминг, огледало 3840 x 2160 @ 30 Hz висока резолуција на видео од вашиот уред на TV. ✅【i OS+Android, УНИВЕРЗАЛНА КОМПАТИБИЛНОСТ】уред за сите членови на семејството.EZCast Ултра е компатибилен со i OS, Android, Mac OS, Windows и Chrome OS.Подржува повеќе протоколи за безжичен дисплеј, вклучувајќи DLNA, EZAir (Airplay), Miracast, Google Дома Огледало, Chrome Прелистувачот Огледало. ✅【ДВОЈНА БЕНД WIFI】Поддржува и двете 2.4 GHz и 5 GHz 802.11 ac Wifi Канал.Поврзете се на 5 GHz Wifi за неспокојот гледање искуство. ✅【i OS стриминг ограничување】Поради заштита на авторските права, стриминг на видеа од вашиот i OS уред на ТВ екранот не е поддржан од страна на некои онлајн видео сервиси како што е Netflix, премиерот видео, Hulu, итн.Сепак, Андроид корисниците можат да користат Miracast да се види стриминг видеа, ве молиме проверете спецификации на вашите уреди, пред купување. ✅【Врска прашања, решавање на проблеми】Користите 5 V/1А адаптер (НЕ е ВКЛУЧЕНА ВО ПАКЕТОТ) за напојување на уредот за најдобри стриминг квалитет.Овој објект доаѓа со 1 година гаранција и повеќето проблеми може да бидат решени од страна на Firmware Надградба.Ако сè уште имаат никаква врска прашање, ве молиме контактирајте со продавачот или бренд сопственикот за техничка поддршка.Претворете го вашиот HDTV во smart TV со EZCast 2 Wi-Fi екранот приемник.Тој нуди ниска латентност screencasting способности и најдобар smart TV искуство на дел од трошоците.

Главните карактеристики

Избор на клиент