.

.

Russell Атлетик Жените Памук Перформанси Маици

Russell Атлетик Жените Памук Перформанси Маици

DEN 119.76

Пристапност
Во достапна форма

60% Памук, 40% Полиестер.Увезени.Се повлече На затворање.Машина За Миење.Formfitting : a) во Согласност со телото контури.Големина на лабава одговара.Лесни памук мешавина обезбедува премија мекост се мијат по миење.Дпи-моќ влага wicking технологија ви го чува на ладно и суво.Мирис заштитата ви помага да се задржи ткаенина свежи.UPF 30+ обезбедува заштита од штетните UV зраци.Ознака слободни за удобност.На Russell AthleticÆ Жените'Äôs од Суштинско значење Tee испорачува, удобност, стил и перформанси за да се вклопи во вашиот активен начин на живот на Оваа женски одговара кратко sleeve Т-маица ќе ви ги сув како што се потам кој влага-wicking ткаенина мирис заштита UPF 30+ заштита и мека откачи предиво што го прави ова Т-маица екстра удобни нуди удобност на памук во комбинација со придобивките на перформансите 4 75 унца 60% памук/40% полиестер Oxford Oxford 47% памук/53% полиестер Дпи-PowerÆ Влага Wicking Технологија Мирис заштита Дами " одговара Екипажот вратот Tagless етикета RUSSELL АТЛЕТИК топлина запечатени етикета на долниот лев агол на предната UPF 30+ обезбедува заштита од сонцето Set-во ракавите.

Главните карактеристики

Избор на клиент