.

.

САД Пан Пусти Сад Десерт Пан, 15.75 x 11.125 x 1.75-Инчи, произведено во САД

САД Пан Пусти Сад Десерт Пан, 15.75 x 11.125 x 1.75-Инчи, произведено во САД

DEN 791.76

Пристапност
Во достапна форма

Пусти сад пан има 6 индивидуални бунари; комерцијални одделение и тешки мерач aluminized челик со Ограничено Траење.САД Тавата за печење тави функција Americoat слој - патентирана силиконски слој кој е PTFE, PFOA и BPA free - обезбедува брз и лесен за ослободување на сите печени-стоки и минимална лесно чистење; измијте со топла вода и благ сапун и нежно чистење со четка или сунѓер.За најдобри ослободување резултати, спреј бунари со печење спреј што содржи брашно, избрише секој остаток на над-спреј од пан површината пред печење.Направен е во САД од глобално извори материјали; Секоја чаша е совршен за мали една порција големина десерти; пан Димензии - 15. 75 х 11. 125 x 1. 75 инчи.САД Пан е Банди семејна компанија која има со гордост се произведени со висок квалитет bakeware и се предвидени работни места во САД за повеќе од 50 години.Стил : 6-Добро Пусти Чаши.

Главните карактеристики

Избор на клиент