.

.

Accusize Индустриски Алатки 0-6 инчен од 0.0001 Ултра-Прецизност Надвор Micrometers со Карбид Совети 6 Pc Сет, Eg00-0906

Accusize Индустриски Алатки 0-6 инчен од 0.0001 Ултра-Прецизност Надвор Micrometers со Карбид Совети 6 Pc Сет,

DEN 3672.00

Пристапност
Во достапна форма

Отстапување во рамките ±0.0001", точни да 0.Она што ви треба е : .Ако линијата ознаката "0" на напрсток не се совпаѓа со референцата линија на ракавот, се приспособат на нулта позиција во следните начини : .Max губење на дел : 10kg.02 mm : Код вретено од страна на заклучување на уредот и ќе ја изгуби ratchet престане со spanner.Теренот дијаметар : ≤40мм.Целата патува употреба апсолутно мерење.02 mm : Код вретено од страна на заклучување на уредот потоа се приспособат на ракавот со spanner до референтната линија доаѓа токму во линија со "0" линија на напрсток.L : mm(Millimeter).Убаво пластични монтиран случај.За прецизно мерење внатре и надвор димензии должина L ≤ 3000mm чест.01 mm(метрички).Со ratchet запре и заклучување на менувачот.Потоа ги донесе заедно внимателно со вртење на ratchet запре.Мерење на сила уред се користи за да се вози вретено и да се обезбеди мерење на сила на мерката лице invariable, се стекнат со прецизно мерење на резултатите.Неизвесноста на надворешна димензија мерење : ≤±(1.За чест мерење на заобленоста, waviness,.На 0-6" микрометар сет вклучува : .Ако е потребно, во поранешна начин.Ние започне со најдобрите.Нормално micrometers имаат ratchet запре.L : mm(Millimeter).Vernier Скала : Не само убаво стокмено главниот индекс, но, исто така, vernier скали зголемување на читање точност.Карбид падна.Прочитајте мерење на вредноста.Така мерење е ретко замеша со од еден човек-индуцирана фактор при користење ratchet триење напрсток или триење напрсток.Професионална продукција контрола дава право на Accusize competitivity.Отстапување во рамките ±0.Резолуција : 0.Опсег : понесе Ф3-Ф300mm.L/mm(Millimeter).Притискање на напрсток на ratchet престане да го донесе, така што "0" линија се совпаѓа со референцата линија на ракавот.Ratchet триење напрсток или триење напрсток снабдување мерење на сила од страна на подобрување на внатрешната структура на напрсток.Отстапување над ±0.За поставување,calibrating мерни инструменти , gages и мерење внатре и надвор димензии чест.concentricity, perpendicularity, паралелизам, и.Спектрометриска анализа за површината состојба на делови.Ratchet триење напрсток или Триење напрсток : .Известувања кога мерење на работното парче од ratchet запре : .Резолуција : 0.Етикетирање ексцентричност и фаза калибрација на дел.Пред операцијата, чиста мерење на лица на наковалната и вретено со мека крпа или мека хартија.

Главните карактеристики

Избор на клиент