.

.

Пинк Штркот Постпартална Обновување на Чај: Јагода Страст Овошје, Постпартален Обновување Чај за По Бебе, Органско, Поддржува Труд & Испорака & Постпартална, Жени-Со

Пинк Штркот Постпартална Обновување на Чај: Јагода Страст Овошје, Постпартален Обновување Чај за По Бебе,

DEN 647.76

Пристапност
Во достапна форма

Постпартална обнова : Направен со клучни витамини и хранливи материи за поддршка на постпартална исцелување, помош биланс на природен енергетски нивоа, и да се обезбеди вашето тело со хранливи материи потребни по раѓањето на децата.Одличен подарок за нова мајки!. 100% органски : целиот Наш-лист чај се 100% органски + никогаш не се генетски модифицирани.Ние ги користиме biodegradable пирамида кесички.Секој sachet прави 2 чаши, 30 чаши вкупно.Земете постпартална и пошироко.Женски-herbalist формулиран : Овој чај е формулиран од страна на нашите сертифицирани билкари, со билки кои се користат со векови за поддршка на опоравување и лекување.Сите essentials : 100% органски билки, вклучувајќи Црвениот Малина Лист, Oatstraw, и Глуварче, за поддршка на постпартална обновување.Кофеин-слободни.Жените во сопственост + стартувај : Нашиот основач и извршен ДИРЕКТОР е жена, а повеќе од 80% од нашите вработени се жени.Ние сме на мисија да им обезбеди на жените со надеж и позитивно влијание на сите дека доаѓа во контакт со Розова Штркот.

Главните карактеристики

Избор на клиент