.

.

LED Итни Strobe Светла,12V -24V Светилник Предупредување Опасност Флеш Strobe Светла Решетката Супер Светло Водоотпорен, за Автомобил Камион Ван Off Road Возило АТВ SUV Surface Mount(4 Па

LED Итни Strobe Светла,12V -24V Светилник Предупредување Опасност Флеш Strobe Светла Решетката Супер Светло

DEN 1298.40

Пристапност
Во достапна форма

Буџетот пријателски strobe светло сет погоден за сите автомобили со 12 VDC батеријата. 4 Pcs 6 LED Површината Планината Strobe Светла, секоја светлина има вкупно 6 висок интензитет на Led чипови.Користете алуминиумски легури домување + ABS зголемена леќа за максимална осветленост за да се обезбеди поефикасна предупредување до другите возила.Тоа е дури и видливи во текот на денот услови. 3 жици од различни бои.ЦРВЕНО—да Позитивни Поле; ЦРНА—за да го Негативниот Пол; ЖОЛТО—Режим Селектор : ЖОЛТА допира ЦРВЕНО (моделот е промена)/ЖОЛТА изданија ЦРВЕНО (моделот е фиксна).Универзал за 12-24 V сите Автомобил, Off road возило,atv настана,камион,инженеринг возила(багер,treedozer,патот ролери, булдожер,кран и рударски камион итн.).За специјално возило(оган мотор,полициски автомобили,спасување возилото,комуникација возило,воена команда возило) мотокар,возови,брод,морски,автобус,и тенкови. 1 Година Гаранција.Едноставен за инсталација : површината планината килибар светла се опремени со црни влошки и шрафови, кои можат да ви помогнат да го надминете мрачно светла добро, вие само треба да се инсталира на овие додатоци во соодветното место, и ве молиме да обрнете внимание на правилниот жици за време на инсталацијата.Материјал : ABS Големина : светлина : 4.45 инчи/ 11.3 см во должина Електрична жица : 25.6 инчи/ 65 cm во должина Забелешка : Мали делови вклучени, ве молиме, чувајте ги подалеку од мали деца да избегнете голтање на ризик.Таму може да биде мала големина грешка поради прирачник за мерење.Производ во боја може малку да се разликува поради фотографски осветлување извори или вашиот монитор на поставувања, ве молиме во вид преовладува.

Главните карактеристики

Избор на клиент