.

.

1/4 инчи до 1/8 инчи Аудио Адаптер, 6.35 mm до 3.5 мм Полнач, Слушалки TRS Стерео Помошен Конвертор 1/4 3,5 мм Адаптер, Pack 2

1/4 инчи до 1/8 инчи Аудио Адаптер, 6.35 mm до 3.5 мм Полнач, Слушалки TRS Стерео Помошен Конвертор 1/4 3,5

DEN 143.76

Пристапност
Во достапна форма

1/4 да 3.5 mm аудио адаптер за пренесување на сигналот помеѓу 3,5 мм конектори уреди(паметен Телефон, Таблети, компјутер и сл) и 6.35 mm џек уреди((засилувач, електрична гитара, пијано, мешање на конзола, дома аудио систем), ве молиме да забележите овој адаптер е TRS Стерео приклучок, НЕ Поддржуваат TRRS 4 игли конектор. 6.35 mm до 3.5 мм аудио адаптер, злато позлатен, се спротивстави на корозија, Добар анти-мешање, ниска сигнал слабеењето, издржливи.Стандард 6.35 mm и 3.5 мм Помошни Аудио Адаптер : цврст структура, здрав и совршено се вклопуваат.Оптимална сигнал на пренос и носат висок квалитет на аудитивни искуство.Важна Забелешка Пред да го Купите : Овој Адаптер е TRS 3 пина, НЕ Поддржуваат TRRS (4 игли) конектор, ако го користите овој адаптер за TRRS конекција, аудио работи, но микрофонот нема да работи.Аудио Адаптер 3,5 мм Машки да 6.35 mm Женски конвертор 2 Пакет. 1/8 инчи Машки до 1/4 инчи Женски Помошен адаптер.Овој паметен аудио адаптер е направен на кислород-бесплатни бакар и злато позлатен, се спротивстави на корозија, Добар анти-мешање, ниска сигнал слабеењето, издржливи.Оваа 3,5 мм да 6.35 mm Аудио конвертор го прави врската е можно за 3,5 мм џек уреди за да 6.35 mm уреди.Широко се користи за паметен Телефон/ Лаптоп/ Таблет и Засилувач, Гитара, Звучници, Миксер итн конекција.TRS (3 пина) Совет, Прстен, Ракав за микрофонот или слушалка конекција.Ве молиме Имајте во предвид тоа НЕ поддржуваат TRRS конекција на микрофонот и слушалка 2 во 1 уреди. 1/4 инчи до 3.5 мм Аудио адаптер за компјутер. 1/4 инчи Женски 1/8 инчи Машки конвертор адаптер.

Главните карактеристики

Избор на клиент