.

.

Сигма 150-500mm f/5-6.3 БОЛЕСТ APO генералниот ДИРЕКТОРАТ за OS HSM Telephoto Зум Објектив за Nikon Дигитални SLR фото Апарати

Сигма 150-500mm f/5-6.3 БОЛЕСТ APO генералниот ДИРЕКТОРАТ за OS HSM Telephoto Зум Објектив за Nikon Дигитални

DEN 13847.28

Пристапност
Во достапна форма

Леќи На Хаубата.И тоа е она што го прави.Додавање на (изборен) 1.Пред & Задните Капи.Три SLD (Посебни Ниска Дисперзија) стакло елементи обезбедуваат одлична корекција за хроматска аберација.Овој ултра-telephoto зум објектив опфаќа telephoto опсег до 500mm и овозможува фотографи да се донесе предмет тесна и кратка перспектива.Т-31 Tripod Јака.Овој објектив е опремен со заден фокус систем кој ги минимизира флуктуација на аберации предизвикани од фокусирање.Овој објектив вклучува HSM (Hyper Sonic Motor), што гарантира мирен и високо-брзина на БОЛЕСТ, како и со полно работно време прирачник се фокусира способност.Фотографија е за сите нас.Од 1961 година, и со неодамнешното воведување на Сигма Глобална Визија, работиме кон една единствена, едноставна цел : Да се одржи се до највисок стандард на дизајн и производство на слики производи.Сигма е оригинална OS (Оптички Стабилизатор) функција нуди употреба на блендата брзина околу 4 запира побавно.Тежина : 1,780 грама / 62.Отстранлив tripod штекер (Т-31) се вклучени како стандардни компонента.Па можете да остатокот увери дека тоа е нешто што знаеме опширно, и да се грижи многу за тоа.Тоа компактна големина на само 10 инчи и тежина од само 4 килограми, за своите фокусна должина направи тоа мора да се има за секој камера торба.Висок квалитет на сликата се увери во текот на целиот зум опсег.Ние сме го направиле тоа на нашата мисија.Оптички Стабилизатор (OS) овозможува за рачни фотографија дури и при слаба светлина сценарија, додека Hyper Sonic Motor (HSM) обезбедува тивко, со голема брзина, и точни autofocusing.Супер мулти-слој призмата слој го намалува светкаат и ghosting.4 x ЕКС генералниот ДИРЕКТОРАТ за APO или 2x ЕКС генералниот ДИРЕКТОРАТ за APO Теле Конвертори се произведуваат 210-700 мм F7-9 МФ ултра-telephoto зум објектив или 300-1000mm F10-13 МФ ултра-telephoto зум објектив соодветно.7 x 252 millimeter /3.Имате визија.

Главните карактеристики

Избор на клиент