.

.

Дигитални вртежен момент Клуч, Брзо Ослободување Прилагодливи вртежен момент Клуч, Опрема, Инсталација, електрика На Пред-Settable Целна вртежен момент

Дигитални вртежен момент Клуч, Брзо Ослободување Прилагодливи вртежен момент Клуч, Опрема, Инсталација, електрика

DEN 2610.96

Пристапност
Во достапна форма

Таа поддржува четири единица конверзии : Н. m, kgf.см, lbf.тф и lbf.во кои може да се сретнат различни мерење барања.Точноста е 0.01, и реакцијата е осетлива.Тоа е погоден за производство, поправање и тестирање институции.Опремени со LCD дигитален екран, ниска потрошувачка на енергија, ниско ниво на радијација, може јасно да се прикажат сите податоци.Направени од високо квалитетни материјали, тоа е издржлив, носат-отпорни, и корозија-отпорни, со добра стабилност.Со U / S копчето, на вредност може да се заклучи со една притиснете, погодно за поставување вртежен момент вредност.Функција : 1. Со U / S копчето, на вредност може да се заклучи со една притиснете, погодно за поставување вртежен момент вредност.2. Точноста е 0.01, и реакцијата е осетлива.Тоа е погоден за производство, поправање и тестирање институции.3. Направени од високо квалитетни материјали, тоа е издржлив, носат-отпорни, и корозија-отпорни, со добра стабилност.4. Опремени со LCD дигитален екран, ниска потрошувачка на енергија, ниско ниво на радијација, може јасно да се прикажат сите податоци.5. Таа поддржува четири единица конверзии : Н. m, kgf.см, lbf.тф и lbf.во кои може да се сретнат различни мерење барања.Спецификации : Состојба : 100% Сосема New Item Тип : Wrench Material : Plastic Minimum Поделба Вредност : 0.01 Максимален работен Опсег (Н. м) : 30 N.m/22.12 ft.lb/265.5 во.lb/305.91 kgf.cm Connector : 1/4in Buzzer Поставување Опсег : 0.9-30 N.m Accuracy : насока на стрелките на часовникот : +2%; Спротивно од стрелките на часовникот : ± 2.5%Складирање на Податоци Капацитет : 999 Operating на Владата : Владата (P) / Real-Time Mode (Т) Поставениот Режим (Претходно)Единица : Н. m, kgf.см, lbf.тф, lbf.in Ratchet Главата Форма : двонасочна Ratchet Head Number на Ratchet Заби : 72 Teeth Number на Копчиња : 5 Operating Температура : 10°C -60°CStorage Температура : -20°C -70°CDrop Тест Висина : 1m / 3.3 ft Vibration Тест Услови : 10 GLife Тест : 10,000 Times Battery : 2 x AAA Батерии (Батерија, Не се Вклучени) Должина : Околу. 230mm / 9.1 in Package Листа : 1 x Клуч (Батерија, Не се Вклучени)1 x Настава Manual1 x Алатка Кутија.

Главните карактеристики

Избор на клиент