.

.

Кралот Артур, Malted Млеко Во Прав, 12 Унци

Кралот Артур, Malted Млеко Во Прав, 12 Унци

DEN 1127.76

Пристапност
Во достапна форма

Овој засладувач е клучна состојка во старомодна malted млечни напивки.Malted млеко во прав испорачува дека карактеристична слад вкус на вашиот печива.Обидете се со додавање на вашите палачинки и waffles за класичен "ресторан - стил" сладост.Оваа клучна состојка во старомодна malted млечни напивки.И други вкусни печива е достапен во погодно за обновливи пластични тегла.Кралот Артур Malted Млеко во Прав се нуди во погодно за обновливи или се рециклира тегла.Кралот Артур Печење Компанија е 100% Вработен во Сопственост на Компанијата и основачки Б Corporation.Ние се Кралот Артур Печење Компанија.Нашето име и лого се одрази кои ние сме секогаш бил и секогаш ќе биде : пекарите кои се посветени на ширење на едноставен радост на печење.Направете го тоа malted!Овој засладувач е клучна состојка во старомодна malted млечни напивки.Malted млеко во прав испорачува дека карактеристична слад вкус на вашиот печива.Обидете се со додавање на вашите палачинки и waffles за класичен "ресторан - стил" сладост.Основана во 1790, Кралот Артур е 100% Вработен во Сопственост на Компанијата и на нацијата премиер печење ресурси, нудат се што е од врвен квалитет за печење производи да биде изведено на инспиративен рецепти.

Главните карактеристики

Избор на клиент