.

.

U. S. R. & R Алатки KV104G силикон диоди СССР 1 buc

U. S. R. & R Алатки KV104G силикон диоди СССР 1 buc

DEN 324.00

Пристапност
Во достапна форма

KV104 G силикон диоди СССР 1 buc.Постојат повеќе од 25 000 предмети во нашите акции.Целосната огласи може да се најде тука www./shops/A19 NX3 RFNSYB6 R.If не можете да го најдете објект што треба, може да контактирате со нас.Varicaps KB104 G силикон, дифузија-легура, трим.Дизајниран за употреба кај подесување кола за resonant засилувач кола.KV104 G : Cd мин. - Вкупен капацитет е минимална : 119 pc во Uobr 4 V; Cd max - Вкупен капацитет е максимална : 140 pc во Uobr 4 V; Qв - Варијација варијабилност : 100; Iob - Постојано се јават на струјата : 5 µA на Uobr 80 V; Uo6p - Постојано се јават напон : 80 V; Pnp - Директна моќ дисипација : 0.1 W; Струг - Работен интервал на собна температура : -40 .. +85 ° С.

Главните карактеристики

Избор на клиент