.

.

Мини LCD Екран Радио, Музички Плеер 1.1 во LCD Моќ-Исклучување Меморија со DSP Дигитална Обработка Чип за Одење за Џогирање

Мини LCD Екран Радио, Музички Плеер 1.1 во LCD Моќ-Исклучување Меморија со DSP Дигитална Обработка Чип за Одење

DEN 1214.40

Пристапност
Во достапна форма

Усвојување на вграден DSP дигитална обработка чип, голема FM сигнал примање на стабилност.Тоа може да се прикаже на фреквенција точка, јачина, и станица адреса број.Опремени со 1.1-инчен LCD екран, интуитивен работење, јасно на прв поглед.Поддршка автоматска станица пребарување и прирачник станица пребарување, лесен за употреба.Дизајниран со исклучете мемориска функција, поддршка за снимање на 20 станици.Функција : 1. Усвојување на вграден DSP дигитална обработка чип, голема FM сигнал примање на стабилност.2. Опремени со 1.1-инчен LCD екран, интуитивен работење, јасно на прв поглед.3. Поддршка автоматска станица пребарување и прирачник станица пребарување, лесен за употреба.4. Дизајниран со исклучете мемориска функција, поддршка за снимање на 20 станици.5. Тоа може да се прикаже на фреквенција точка, јачина, и станица адреса број.Спецификација : Предмет Тип : Radio Condition : 100% сосема new Color : Black Frequency Прием Опсег : FM : 64-108 MHz Receiving Чувствителност : 5d BBattery : 2 x AAA батерии (НЕ се вклучени)Минимум Оперативен Напон : 2.2 VMaximum Излезна Моќност : 2.4 m WMaximum Струја : 26 MAStereo Поделба : ≥32 DBDistortion : ≤1%Надворешен Слушалка : Φ3.5mm/32ΩX2 Пакет Листа : 1 x Radio1 x Lanyard1 x Earphone1 x Прирачник за Корисникот.

Главните карактеристики

Item Type:
RadioCondition
Package List:
1 x Radio :
1 x Lanyard :
1 x Earphone :
1 x User Manual :
Избор на клиент