.

.

Antico Molino Наполи Antimo Caputo Пица Брашно, Глутен Бесплатно, 2 Фунти (Пакување од 2)

Antico Molino Наполи Antimo Caputo Пица Брашно, Глутен Бесплатно, 2 Фунти (Пакување од 2)

DEN 223.20

Пристапност
Во достапна форма

Професионални брашно : ова 100% Сите природни брашно е кулинарски од суштинско значење, совршен за долго ферментација печење.Потекнуваат од Италија, нашата семејна компанија е посветена на златен стандард на Neapolitan пица брашно основана уште од 1924 година. Сега за оние кои се во потрага по високи перформанси брашно без глутен, Caputo има создадено Caputo глутен Слободни брашно!.Произведено во Италија : Овој производ е направена од страна на Мајсторите на Неапол со користење само на чисто, врвен квалитет на скроб и глутен слободни брашно, помеша токму за супериорни перформанси.Fioreglut е создадена специјално за глутен бесплатен леб и пица crusts.Оваа глутен слободни брашно микс е комерцијален мешавина од ориз и компир скроб, ориз и соја брашно, шеќер, thickeners и диетални влакна.Разновиден состојка : Нашиот сите природни состојки се, исто така, природно се глутен слободни, и комбинацијата е внимателно стокмено за производство на најдобрите квалитет гастрономски леб и пица crusts.Го користите во вашиот микс за вкусни Глутен Слободни печење!.Совршена текстура : Нашата брашно комбинација е увезени директно од Неапол, Италија, печење мека, вкусна кора за автентични Neapolitan пици со мека, нежна дното и меурчиња во својата cornicione.Скапи, но највисок степен на располагање.Вкус Име : Глутен Слободни | Големина : 2 Фунти (Пакување од 2).

Главните карактеристики

Избор на клиент