.

.

Naturx Органски Зелен Кафе Грав За Природен Имунитет Бустер и вашиот Губење на Тежината Партнер Пакет - 425 Грам (14.99 Мл)

Naturx Органски Зелен Кафе Грав За Природен Имунитет Бустер и вашиот Губење на Тежината Партнер Пакет - 425

DEN 2100.00

Пристапност
Во достапна форма

Подобри Резултати : Да се постигне вашите фитнес цели лесно, Naturx Органски ви обезбедува .Naturx Органски Зелен Кафе Грав подобрува расположението и функцијата на мозокот, штити од болести на срцето, го подобрува перформансите, ја зголемува вашиот метаболизам и ви помага во одржување на здрава тежина.ПОДГОТОВКА ЗА УПОТРЕБА : -на Кафе 50g на зелено кафе грав во текот на ноќта во 600 ml филтер за вода.Природните : Naturx Органски Зелен Кафе Грав се природни, свежа и непреработена зрна кафе.Под Два Подготовка Метод : Метод се : –Здроби или Мелење на Зелено Кафе Грав Properly Take 1 Лажичка на Зелено Кафе во Прав и се Прелива во 150 – 200 ml Water Brew за околу 5 – 10 Minutes Filter на Пијалак со користење на парична казна Sieve Enjoy вашата топла чаша Здрава Зелена Coffee Method Б : -Кафе 1 Лажичка на Зелено Кафе Грав за 6 до 8 Часа во water Boil Смесата за 5-10 Minute Filter на пијалак со користење на парична казна sieve Enjoy вашата топла чаша Здрава Зелена Кафе.Се промешува повремено.Метаболизмот : Органски зелен кафе грав може да помогне во зголемување на вашиот метаболизам и на имунитетот.Следниот ден промешајте вода со гравот, се става во печка и донесе на зоврие.Така се обиде за прв пат и се разредува со вода ако е потребно.Можеби ќе сакате да се насочите со мед или cardamom.Промовира Здравје : зелено кафе грав се добар извор на chlorogenic киселини и антиоксиданси кои можат да помогнат во намалување на апсорпција на јаглехидратите од дигестивниот тракт, кои го намалуваат шеќерот во крвта и инсулинот шила.Отстрани од топлина и нека се излади околу 10-15 минути, а потоа истурете низ сито и да ги отстрани грав., Количина : 425 g, Боја : Зелена Точка Форма : ААА Грав, Целна Публика : Унисекс, Пакет Содржина : Пакување од 1 зелено кафе Грав.Кафе се пие сте примиле може да биде многу силна.Таа, исто така помага во подобрување на вашето ниво на енергија така, промовира целокупната благосостојба.Останатите може да бидат зачувани во една чаша садот во фрижидер и треба да се користи до 12 часа.Губење на тежината : Поради присуството на chlorogenic киселини, можете да го користите зелено кафе за губење на тежината со правилна исхрана и вежбање режим.Потоа се намали на топлина и нека врие околу 15 минути во текот ниска топлина.Зелено кафе грав екстракт содржи помалку кофеин отколку неговата печено колега.

Главните карактеристики

Избор на клиент