.

.

10 Компјутери Директно месо тело Пресврт Вежба Волфрам Челик Пресврт Вежба Малку Сет Гравирање Мелење Машина за PCB CNC 5mm

10 Компјутери Директно месо тело Пресврт Вежба Волфрам Челик Пресврт Вежба Малку Сет Гравирање Мелење Машина

DEN 261.36

Пристапност
Во достапна форма

Премиум Квалитет : Висока цврстина, висока отпорност на абење, со голема сила, со доволно свиткување сила и отпорност на абење, има добри мелничката и врвни перформанси за да се обезбеди висок ефикасноста на работата.Производ Краток : се Истакнува сечење на работ, можат да бидат мелени и средување на работ на orifice, површината е чисто, уредно и слободен од burrs, која помина строгата контрола на квалитет, може да се користат со доверба.Голема претстава : Висока температура борбата против термички третман, зајакнување на целокупната цврстина, поудобно да го користите, исто така, обезбедува подолг живот, така што на вежба битови последните преку повеќе намени.Комплетен Прибор : ќе добиете, 10 компјутери директно месо тело пресврт вежба малку, Доволно количество е погодно да го замените стариот или скршени една, ве молиме да бидат сигурни да го користите.Широко Апликации : Погоден за домашни DIY, и воопшто градење, и инженеринг се користи, кои може да engrave PCB, CNC, коло, метал, пластика, дрво, SMT, стаклени влакна, карбонски влакна одбор, итн.Спецификација : Предмет Тип : Директно Месо Тело Пресврт Вежба Материјал : Волфрам Челик Дупка Со Дијаметар : Прибл. 5mm / 0.20 во Пакет Листата : 10 x Директно месо тело Пресврт Вежба Малку.

Главните карактеристики

Item Type:
Straight Shank Twist Drill
Material:
Tungsten Steel
Hole Diameter:
Approx. 5mm / 0.20in
Package List:
10 x Straight Shank Twist Drill Bit :
Избор на клиент