.

.

Rokinon Cine CV10M-N 10мм T3.1 Cine Широк Агол Леќа за Nikon (DX) Камери

Rokinon Cine CV10M-N 10мм T3.1 Cine Широк Агол Леќа за Nikon (DX) Камери

DEN 10945.44

Пристапност
Во достапна форма

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени.Нано Кристал Слој Систем (NCS) за зголемување на светлината пренос и намалена внатрешна рефлексија.Брзо T3.1 максимална бленда + затвори-фокусирајќи се на 9.5 инчи = максимална флексибилност во сите снимањето услови.Оптимизиран за одлични оптички квалитет и вистински ултра-широк 110 степен на работ на работ покриеност со APS-C сензор дигитални камери.Користи 3 висока прецизност (2 Aspherical + 1 ЕД) леќа елементи за супериорен квалитет на слика.Внатрешен фокус систем (АКО) - должина не се менува и пред елемент не ја ротирате - води интегриран petal-тип на леќа худ правилно ориентирани.

Главните карактеристики

Избор на клиент