.

.

Alcyoneus IPL депилација за Жени Постојан, At-Home Ласерско Отстранување на Уред, Безболно Ласерско Смена Машина, Лицето депилација за Жени на Лице, Пазуви, Рацете, Нозете, Би

Alcyoneus IPL депилација за Жени Постојан, At-Home Ласерско Отстранување на Уред, Безболно Ласерско Смена Машина,

DEN 2399.52

Пристапност
Во достапна форма

【Професионални Трајно Отстранување на Влакна】на лицето за отстранување на влакна, за жени и мажи емитува силна пулсот и се апсорбира од страна на фоликулите на косата, го става фоликулите на косата во длабок сон, и крши циклус на коса regrowth да се постигне трајно отстранување на влакна. 【Безболно s лесно да се избере соодветна светлина интензитет зависи од вашиот тип кожа, повисока енергија обезбедува поефикасно лекување.ние препорачува 1-2 нивоа ако вашиот прв пат користите ласерско смена уред.Нашите дома ласерско отстранување на влакна доаѓа со 2 режими на блицот за да ги задоволи вашите барања на вашиот различни отстранување на влакна делови, Рачен режим се погодни за мали области на отстранување на влакна, како што се усните, бикини линија, пазувите, прсти.Auto mode погоден за големи површини отстранување на влакна како што се рацете, нозете, грбот, стомакот, тоа во голема мера ќе го намали времето на третманот.Alcyoneus постојан отстранување на влакна, за жени работи поефикасно на светла кожа и темна коса бои, како што се бело, слонова коска, беж, светло кафеава боја на кожа и црна, светло кафена, средни кафена, темно кафена боја на косата.За жал, ова ласерско смена има мал ефект на темно кафена, црна боја на кожата и црвена, светло руса, бела, сива боја на косата.Alcyoneus трајно отстранување на влакна уред идеален за женска и mens со полно тело, отстранување на влакна, вклучувајќи ги нозете, рацете, грбот, underarms, бикини зона, лицето, усните, прсти, прсти, градите, стомакот.Нашите ласерско смена систем за ефективни резултати без гори и повредување на вашата кожа како третман во убавината спа и салон.Alcyoneus трајно отстранување на влакна уред идеален за женска и mens со полно тело, отстранување на влакна, вклучувајќи ги нозете, рацете, грбот, underarms, бикини зона, лицето, усните, прсти, прсти, градите, стомакот.Нашите ласерско смена систем за ефективни резултати без гори и повредување на вашата кожа како третман во убавината спа и салон.Типот на кожата треба да се тестира пред да се користат.

Главните карактеристики

Избор на клиент