.

.

KIMISS Итни Strobe Lights-3 LED Автомобил Камион Итни Strobe сопирачките, Хазард Индикатор Флеш Решетката Светилка(Црвено)

KIMISS Итни Strobe Lights-3 LED Автомобил Камион Итни Strobe сопирачките, Хазард Индикатор Флеш Решетката Светилка(Црвено)

DEN 338.16

Пристапност
Во достапна форма

Топлина дисипација перформанси-итни случаи strobe светлина има вграден-во топлина мијалник, која е лесно да прахосвам топлина и може да се продолжи работниот век на сијалица.Осветлување mode - автомобилот опасност менувачот има 4 осветлување сцени, вклучувајќи го и последниот режим меморија се потсетиме на владата, што може да се подобри возачки безбедност и да се избегне сообраќајни несреќи.Тоа може да даде опасност предупредување или индикација за да се подобри возачки безбедност и да се избегне сообраќајни несреќи.ПрилагодливостLED автомобил итни светлина е погоден за повеќето автомобили, мотоцикли, спортски автомобили, камиони и камиони на 12-24 V, може да се користи како сигнал светла дење работи светла, Светла за магла итн.LED светилка има ниска потрошувачка на енергија, заштеда на енергија, нема загадување, никаква бучава, а не електронски пречки , Брзо вклучување/исклучување, долг животен век.LED светилка има ниска потрошувачка на енергија, заштеда на енергија, нема загадување, никаква бучава, а не електронски пречки , Брзо вклучување/исклучување, долг животен век.Ризик предупредување Ова ДОВЕДЕ итни strobe светлина е на висока ефикасност со 3 LED за секоја светилка.Осветлување mode - автомобилот опасност менувачот има 4 осветлување сцени, вклучувајќи го и последниот режим меморија се потсетиме на владата, што може да се подобри возачки безбедност и да се избегне сообраќајни несреќи.Објектот е завршен - Ова ДОВЕДЕ итни светлина има целосна структура, со независна светилка глава, без надворешни флеш е потребно, вклучувајќи и црна прирабница, за заштита и прикривање, компактен и лесен, лесен за употреба, анти - ветер и дожд, може да се користи за надворешна инсталација.Ризик предупредување Ова ДОВЕДЕ итни strobe светлина е на висока ефикасност со 3 LED за секоја светилка.Тоа може да даде опасност предупредување или индикација за да се подобри возачки безбедност и да се избегне сообраќајни несреќи.Топлина дисипација перформанси-итни случаи strobe светлина има вграден-во топлина мијалник, која е лесно да прахосвам топлина и може да се продолжи работниот век на сијалица.Објектот е завршен - Ова ДОВЕДЕ итни светлина има целосна структура, со независна светилка глава, без надворешни флеш е потребно, вклучувајќи и црна прирабница, за заштита и прикривање, компактен и лесен, лесен за употреба, анти - ветер и дожд, може да се користи за надворешна инсталација.

Главните карактеристики

Избор на клиент