.

.

X-DREE 0.5 mm x 8.5 mm PCB CNC Накит Мини Вежба Малку Работа Ротари Tools 4 Парчиња(0.5 mm x 8.5 mm PCB CNC Joyería Мини broca de trabajo rotativa 4 piezas

X-DREE 0.5 mm x 8.5 mm PCB CNC Накит Мини Вежба Малку Работа Ротари Tools 4 Парчиња(0.5 mm x 8.5 mm PCB CNC

DEN 705.60

Пристапност
Во достапна форма

Вкупната Тежина : 27g; Сечење Дијаметар : 0.5 mm/0.02".ударна дупка со Дијаметар : 3.175 mm/1/8"; Сечење на Длабочина : 8.5 mm/0.33".Име на производ : PCB Вежба Малку; Пакет Содржина : 4 x PCB Вежба Малку, 1 x Пластична Кутија.Материјал : Карбид; Боја : Сребро на Ѕвонење(Материјал : ; Боја : Tono plateado.Работен Опсег : ПХБ, ЦПУ; Вкупна Должина : 38mm/1.5"(Rango de trabajo : ПХБ, ЦПУ; Longitud вкупно : 38 mm / 1.5' '. 0.5 mm x 8.5 mm PCB CNC Накит Мини Вежба Малку Работа Ротари Tools 4 Pcs Features : PCB вежба малку (карбид микро вежба малку ) Карбид прачки и волфрам челични прачки, со висока цврстина, висока отпорност на абење, висока цврстина, отпорност на свиткување, анти-оштетување и долго алатка живот.Опсег на обработка : ПХБ, SMT, на CNC, , пластика, бакар, од не ' рѓосувачки челик и други прецизност метал делови обработка.Одлично за PC Одбори, Пластика, Fiberglass, Дрво, Меки Метали, итн.Опис на Spanish0.5mm x 8.5 mm PCB CNC Joyería Мини broca de trabajo rotativa 4 piezas Peso вкупно : 27g; Diámetro де corte : 0.5 mm / 0.02' 'Diámetro del vástago : 3.175 mm / 1/8' '; Profundidad де corte : 8.5 mm / 0.33' 'Nombre del producto : Broca став ПХБ; Contenido del paquete : 4 x Broca став PCB, 1 x Caja de plástico Material : ; Боја : Tono plateado Rango de trabajo : ПХБ, ЦПУ; Longitud вкупно : 38 mm / 1.5' '.

Главните карактеристики

Избор на клиент