.

.

CHAMPRO Optimus МВП Плус Catcher е Кутија Сет Комплет со NOCSAE Стандард Заверена Капа и Градите Заштитник

CHAMPRO Optimus МВП Плус Catcher е Кутија Сет Комплет со NOCSAE Стандард Заверена Капа и Градите Заштитник

DEN 5923.20

Пристапност
Во достапна форма

СИТЕ-ВО-ЕДНО ПОЛНЕЊЕ : На CHAMPRO Optimus МВП Плус Catcher е Комплет содржи сè catchers треба да се изврши во сите нивоа на игра.Тоа вклучува Optimus МВП Покривки, на Optimus МВП Плус на Градите, Заштитник, и Optimus МВП Нога Чувари.OPTIMUS МВП ХОКЕЈ на мраз-СТИЛ ПОКРИВКИ : издржлива хокеј на мраз-стил ABS школка со слоевит подлога систем и прилагодливи задните капа.Вентилирани да се задржи catchers кул зад плоча.Ги исполнува NOCSAE стандард.OPTIMUS МВП ПЛУС на ГРАДИТЕ, ЗАШТИТНИК : издржлива градите заштитник дека државниот просветен инспекторат е овластен да ги исполнуваат NOCSAE стандарди за Commotio Cordis во бејзбол.Низок профил срцева подлога овозможува лесно движење.Рамо подлога може да се отстранат или да се repositioned.OPTIMUS МВП НОГА СТРАЖАРИ : На конзолни систем се шири шок на влијание и ги сила пренесува на catcher е shins.ЧЕТИРИ ГОЛЕМИНА ОПЦИИ : Достапен во 4 големини : Возрасни (16. 5" градите заштитник, 16. 5" нога чувари), Средно (15. 5" градите заштитник, 14. 5" нога чувари), Млади (14" градите заштитник, 13. 5" нога чувари), и T-Топка (12" градите заштитник, 12" нога чувари).CM76 - Optimus МВП Хокеј Стил Catcher е Покривки Optimus Pro хокеј на мраз-стил ABS школка Мулти-густина подлога систем за идеално се вклопуваат Air Tech вентилација систем се овозможува на воздухот да циркулира и избега ги Исполнува NOCSAE стандард CPN2 - Opitmus МВП Градите Заштитник ги Исполнува NOCSAE стандард за Commotio Cordis и е во согласност со NFHS правилата за игра во 22 Заштитен хибрид-компресија моделирани дизајн со низок профил, срцева подлога Рамо ззп може да се отстранат или да се repositioned CG1, CG14, CG16, CG111 - Двојно Коленото - Optimus Pro Нога Чувари CG15, CG17, CG112 - Еден Коленото - Достапно Само во Црни Високи перформанси ЈП шин плоча материјал придонесува за подобрена флексибилност и издржливост без додаден тежина Конзолни линиски систем минимизира влијанието transference да шин Пропустливи дупки им овозможи на воздушни управување една системот да се излади на играчот, а носи SKU ГОЛЕМИНА ПОКРИВКИ ГРАДИТЕ ЗАШТИТНИК НОГА ЧУВАРИ CBSN2 A Возрасни 7 - 7 1/2 Главата Size CM76 161/2" Length CPN2 161/2" Шин Length CG1 CBSN2 I Средно 7 - 7 1/2" Главата Size CM76 15 Length CPN2 I 141/2" Шин Length CG14 CBSN2 Y Младите 61/2" - 7" Главата Size CM76 Y 131/2" Length CPN2 Y 131/2" Шин Length CG6 CBSN2 T Т-Топката 61/2" - 7" Главата Size CM76 Y 12 Length CPN2 T 12" Шин Length CG111.

Главните карактеристики

Избор на клиент