.

.

Tramontina 6 pc Fajita Пан Сет, Медиум, Леано Железо

Tramontina 6 pc Fajita Пан Сет, Медиум, Леано Железо

DEN 887.76

Пристапност
Во достапна форма

Поставете incudes : Двете 10 леано железо fajita тави.Два 12 тврдо trivets, Две се справи со mitts.Тави се рерна-безбедно до 450°F (232°C).Погодни се справи со mitts се направени од памук.Тврдо trivets за заштита на маса и контра.Вклучени Компоненти : Се Справи Со Mitts, Тврдо Trivets.Им служи на sizzling вкусен fajitas со овој шест-парче сет.Супериорна топлина задржување на овие леано железо fajita тави помогнат seared месо топло, додека се справи со mitts и тврдо trivets направи тоа лесно да се оди директно од кујната на вашата маса.Компатибилен со гас, електрични, и керамичка чаша cooktops.Машина за миење садови-безбедно.Riveted на силиконски рачки.

Главните карактеристики

Избор на клиент