.

.

Freshworld Компатибилен DYMO Д1 Colorpop 12mm 0.47 Етикета Лента 45013 Dymo Д1 Етикета заменливите патрони за уредите за DYMO COLORPOP Етикета Создателот LabelManager 160 280 360D 420P PnP, Јасно/Бела, Сина/?

Freshworld Компатибилен DYMO Д1 Colorpop 12mm 0.47 Етикета Лента 45013 Dymo Д1 Етикета заменливите патрони за

DEN 640.80

Пристапност
Во достапна форма

Стапови силно.Применливи Модели - Компатибилен за Dymo COLORPOP Етикета Создателот,Label Manager 160,Label Manager 210 D, Label Manager 280,Label Manager 360 D,Label Manager 420 P,Dymo Label Manager 100, Label Manager 120 P, Label Manager 150,Label Manager 200,Label Manager 220 P, Label Manager 260 P,Label Manager 300, Label Manager 350, Label Manager 350 D,Label Manager 400,Label Manager 450, Label Manager 450 D, Label Manager 500 TS, Label Manager Plug N Игра,Label Manager PC II, Label Manager КОМПЈУТЕР, Label Manager Безжична Plug N Игра.Аптека или дома да се направи дрога класификација.Не леплива остатоци кога го замени DYMO Д1 COLORPOP Етикета Лента Сјајот се отстранети.Стапови силно.Ги исполнуваат сите се користи на отворено етикетирање потреби.Оваа Д1 етикета создателот лента одлична за етикетирање сè она што го сакате.Отпорна на вода, валкано, температура, абразија, хемикалии, растворувачи, маснотии, топлина, moisture Can остане за долго време дури и во тешки услови.Шарени Сјајот д1 labels направи вашата гардероба, шкафче, канцеларија и други простори се повеќе интересно. 5 Multicolor за вас да се избере, најдобро за вас да се направи означување користат различни color Suitable за внатрешна и надворешна употреба.Не леплива остатоци кога отстранети.Исто така погоден за некои Индустриски прилики, магацин, лабораторија по предметот Хемија, училишта, лаборатории, во хотелите и болниците.Боја : Црна печати на Clear Background, Црните букви на Бела Позадина, Бело печатење на Сини Сјајот Позадина, Бело печатење на Пурпурна Сјајот Позадина, Бело печатење на Розова Сјај Background Print Технологија : Термички Трансфер.Лесно да се Кори -Сплит-назад дизајн е поделена lengthways во средината на етикетата лента за лесен пилинг.Долготрајни т навивам или падне.Заменете dymo д1 Етикета Лента може да се придржува до повеќето чисти, рамни површини како што се пластика, хартија, метал, дрво и стакло.Печати јасно и добар изглед labels го прави вашиот живот повеќе лесно и смешно.Пакет се Вклучени : (НЕ-ОЕМ) 5 Pack(5 Бои) Компатибилен Dymo д1 Етикета Лента за Dymo COLORPOP!Етикета Создателот,Црно на Бело(Замени да Dymo 45013 S0720530), Црно на Јасни(Замени да Dymo 45010),Бела во Сина Сјај(Замени да Dymo 2056086),Бело на Розова Сјај(Замени да Dymo 2056094),Бело на Пурпурна Сјај (Замени да Dymo 2056091),Големина : 1/2 инчи (12 mm) x 10 метри (3 м).

Главните карактеристики

Избор на клиент