.

.

Raye е Бар Харбор Вистински Ale Камен Земјата Сенф

Raye е Бар Харбор Вистински Ale Камен Земјата Сенф

DEN 359.76

Пристапност
Во достапна форма

Направени со Атлантскиот Подготовка на Компанијата за Вистински Ale.Мала серија направена, сите природни.Нема Холестерол, Без Масти, Без Јајца, Без Адитиви, Ниско ниво на Натриум.Состојки : Длабоко И Вода, Помеша Целата Сенф Семиња, Целата сенф семе маринирана во Бар Харбор Вистински Ale, Дестилирана Оцет, Кафеав Шеќер, Јачмен Слад, Карамел, Сол, Точно Зачини, и Чили.Нема Холестерол, Без Масти, Без Јајца, Без Адитиви, Намалена Натриум, Ниско Ниво На Јаглехидрати.

Главните карактеристики

Избор на клиент