.

.

1 Парче Quilting Владетел со 60 Степен Триаголник Транспарентен Комбинација за Шиење Сечење Занает Владетел DIY Алатки за Шиење Комбинација Владетел Транспарентен Комби

1 Парче Quilting Владетел со 60 Степен Триаголник Транспарентен Комбинација за Шиење Сечење Занает Владетел

DEN 191.76

Пристапност
Во достапна форма

Материјал : Кристал одделение акрил, целосно транспарентна структура, лесно да се измери и да ги обележите.Увезени мастило, јасно печатење, не е лесно да се носат.Издржлив и лесен, тој не е лесно да исчезне.Големина : Триаголник владетел : должина 16.2 см ширина 13.5 cm.Погоден : Тоа е идеален избор за различни форми на занаети, вклучувајќи шиење, спојување, поправка, обврзувачки, границите на прозорецот sashes, scrapbooking, ткаење и сл.Примена опсег : Погоден за облека, дизајн, како што мерење, сликарство, цртање, сечење, и наметнување.Се додава "стоп крои точка" за да се олесни машина крои знаци, и тоа е добра алатка за прирачник за сечење и плоча производство.Дизајн : Постои корисни метрички скала дизајн на едната страна на владетелот.Прецизна скала со тенок и јасни линии е лесно да се чита.Ротирачки сечење дефиниција, висока прецизност и лесен за употреба.Тоа е идеален придружник за сите прилагоди машини и може да ви помогне да сече ленти лесно.Опис на производот : Боја : Транспарентна.Облик : 60° Триаголник Тип Големина : Триаголник владетел : должина 16.2 см ширина 13.5 cm.Боја : транспарентна.Материјал : Акрил.Дебелина : за 2mm.Пакет содржи : 1 парче quilting владетели.Напомена : 1. Поради причината на светлината и на екранот, бојата може да има мала разлика.Ова е неизбежна, ве молиме разбирање!2. Ве молиме овозможи мала димензија разлика поради различни прирачник за мерење.

Главните карактеристики

Избор на клиент