.

.

40x60 Висока Дефиниција Monocular Телескоп и Брз паметен Телефон Носителот, BAK4 Призма Двоен Фокус за дивиот свет Птица Гледа Лов Кампување Патување дивиот свет Secenery

40x60 Висока Дефиниција Monocular Телескоп и Брз паметен Телефон Носителот, BAK4 Призма Двоен Фокус за дивиот

DEN 1205.52

Пристапност
Во достапна форма

Тоа не е само телескоп за возрасни, но исто така телескоп за деца.Не користите груба ткаенина за да ги избрише леќи, како тоа може да резултира со објективот на гребнатини.e со паметен телефон.Љубезно Забелешки : 1.Спецификации : Зголемување : 40 X Цел Леќа Дијаметар : 60mm Вид на Призма : BAK4 Призмата Слој : FCM Зелена Мулти-обложени Поле на Гледање : 284ft/1000yds Пакет Вклучува : ●1 x Monocular●1 x Торбичка И Леќа Опфаќа●1 x Ткаенина за Чистење●1x Рака на Рака●1 x Настава Книга. 【Monocular Широко Компатибилен Со паметен Телефон】Доаѓа со брз усогласување паметен телефон носителот, tripods, Компатибилен со паметен телефон, Лесно да го инсталирате, далечински управувач monocular, да обезбеди HD слики да ги споделите со вашите пријатели.Не користите monoculars при одење, или може да предизвика судир или повреда. ●Водоотпорен, dustproof, shockproof monocular предмет - цврсто изграден со ABS и гума покривање на секој порт, изолирање од дожд, прав, sandcan, бидете сигурни дека производот нормално го користите во влажна и врнежлив ден.Ако не сте, ве молиме пресврт до тоа за подобро гледање.Не набљудуваат сонцето директно, или силна сончева светлина ќе боли твоите очи.И пресврт-up eyecup е дизајнирана да понуди оптимално гледање, без разлика дали ќе се носат очила или не. 【ВИСОК КОНТРАСТ И РЕЗОЛУЦИЈА на СЛИКИ】На Monocular телескоп опремени со Б К 4 призма и целосно muti-обложени леќи, поголем цел леќа, толку повеќе светлина што влегува во monocular, и посветла сликата.Можете да ги користите во raining ден и влажна средина, и нема потреба да се грижите за овој објект.

Главните карактеристики

Избор на клиент