.

.

1ft (0.3 M) 18AWG (Моќ Проширување Мозок) Моќ Проширување Кабел 1 Нозе (0.3 Метри) 3 Диригент (NEMA 5-15P да NEMA 5-15R) 10 Засилувач Моќ Кабел ED714291 (5 Pack)

1ft (0.3 M) 18AWG (Моќ Проширување Мозок) Моќ Проширување Кабел 1 Нозе (0.3 Метри) 3 Диригент (NEMA 5-15P да

DEN 402.96

Пристапност
Во достапна форма

Еден NEMA 5-15 приклучок и еден NEMA 5-15 receptacle оценет да носат 125 V на 13 A.Проширување на постоечките кабелот за напојување со дополнителни 1-Нозе.Конектор A 1x NEMA 5-15 Моќ (Северна Америка) Receptacle , Конектор Б 1x NEMA 5-15 Моќ (Северна Америка) Приклучокот.Преглед : Овој 1ft компјутер кабелот за напојување продолжување кабел се протега вашиот постоечки за струја од 1ft, овозможувајќи ви да го користите PC или друг уред се напојува со поголемо растојание од извор на енергија/штекер.Главни Карактеристики : Конектор 1 : 3-pin покровот Женски (IEC320 C13) и Конектор 2 : 3-pin покровот Машки (IEC320 C14) ; Прошири должината на вашата кабелот за напојување за повеќе флексибилност Гаранција : Живот Спецификации : Ова е 1 нога стандард моќ проширување кабел.Оваа власт кабел карактеристики на NEMA 5-15 P (стандард три prong моќ приклучок) на NEMA 5-15 R (женски) кабелот за напојување.Оваа кабелот за напојување е совршен за употреба со трансформатори.Кога ќе имаат оние гломазна трансформатори тоа е многу тешко да се вклучете го и не треба да се прикријат другите штекерите (подножјата).Папочната врвка ќе се реши тој проблем.На јакна е издржливи и долготрајни но доволно флексибилен за да заврши во тесни простори.На 18 AWG чист бакар диригент трансфери максимална моќност.Овој кабел работи на 125 volts и 10 Засилувачи моќ.Температурата на работа е 75 C/167 F.Кабли и Слично,ДОО е носителот на трговска марка C&E. Оваа UPC е заштитна марка под C&E. Било повреда ќе бидат пријавени на без никакво претходно предупредување.

Главните карактеристики

Избор на клиент