.

.

Emoshayoga Разумен Дизајн Мапата Pin и Pin 480pcs Декоративни Матурска Свадба Време Dressmaking Шиење Занает(Црна)

Emoshayoga Разумен Дизајн Мапата Pin и Pin 480pcs Декоративни Матурска Свадба Време Dressmaking Шиење Занает(Црна)

DEN 1610.40

Пристапност
Во достапна форма

Постојат дванаесет листови во собата, и четириесет пиновите на еден лист.Совршен за шиење, занает, dressmaking, итн.Овие неверојатни иглички се совршено да се користи како завршувањето на допир за да букети цвеќиња.Идеален декоративен елемент за матурска, свадба време, на годишнината на партијата, или кои било други специјални настани.Да ги користат овие копчиња за да се инспирира и направи повеќе специјално убава занает проекти.Разумен дизајн и добро сместување, може да се земе и чува лесно.Постојат дванаесет листови во собата, и четириесет пиновите на еден лист.Разумен дизајн и добро сместување, може да се земе и чува лесно.Совршен за шиење, занает, dressmaking, итн.Овие неверојатни иглички се совршено да се користи како завршувањето на допир за да букети цвеќиња.Идеален декоративен елемент за матурска, свадба време, на годишнината на партијата, или кои било други специјални настани.Да ги користат овие копчиња за да се инспирира и направи повеќе специјално убава занает проекти.

Главните карактеристики

  :
Material:
Iron
Optional Color:
White, Black, White+Black, Colorful
Diameter of Sheet:
Approx. 7.8cm / 3.07inch
Length of Pin:
Approx. 3.8cm / 1.5inch
Quantity:
480pcs
Weight:
81g
Type:
Hand Sewing Needles
Package List:
1 * Set of 480 Pins :
Избор на клиент