.

.

Преносни Дигитални Ултразвучно испитување Дебелина Метар Мерач Тестер 0.75 да 300мм во Челик 0.1/0.01 mm

Преносни Дигитални Ултразвучно испитување Дебелина Метар Мерач Тестер 0.75 да 300мм во Челик 0.1/0.01 mm

DEN 1464.00

Пристапност
Во достапна форма

★ Тоа е во функција на истрагата нула калибрација и две точка калибрација, и може да се поправи системот грешки автоматски. ★ На корисен модел е во функција на обележување на останатите количество на електрична енергија, а може да се прикаже на остаток на енергија од батеријата во реално време, и има функција на автоматско спиење, автоматско исклучување, итн. ★ Постојат два дебелина мерење начини на една точка дебелина мерење и скенирање дебелина мерење. ★ Горните и долните граници на дебелина вредност може да се постави однапред, и автоматско аларм е надвор од опсегот. ★ На запечатени метал домување е компактен, преносни и сигурен, погодна за тешки услови на работење, против вибрации, шок и електромагнетни сушење.Моделот MT200 е дигитална ултразвучно испитување дебелина колосек.Врз основа на истиот оперативен принципи како SONAR, на MT200 е способен за мерење на дебелина на разни материјали со точност како високо како 0.01 милиметри, или 0.001 инчи.Тоа е широко се користат во нафта, хемиски, индустрија, бродоградба, воздухопловството, aerospace и други области на производство на опрема, но исто така може да се користи за прецизни мерења на разни материјали и разни видови на обработка делови.Функција (±0.5%H+0.01)mm(>10мм); H однесуваат на дебелината на работното парче *Комуникација складирање:RS232 (USB комуникациски кабел е дополнителна опрема ) *Работно време:100h (ЕЛ исклучите светлото). *Звук Брзина : 1000~9999 m/s *Главната единица тежина:345g *Димензии:132mm × 76mm× 32-милиметри *Напојување : две 5 (AA size) алкални батерии(Батеријата не се вклучени во пакет) Работни Услови *Оперативен Температура : -20℃~+50℃ *Температура на Чување:-30℃~+70℃ *Релативната Влажност ≤90% *околната средина треба да се избегне на вибрации, силно магнетно поле, корозивни средни и тешки прашина. *Стандардни Додатоци : Домаќин, Стандард ултразвучно испитување дебелина сонда N05, Шрафцигер, ABS инструмент случај,Прикачени датотеки.

Главните карактеристики

Избор на клиент