.

.

Аудио Кабелот, Стабилна Аудио Адаптер Кабел 22AWG за CD Player Јазик(JD6093-1.5 м)

Аудио Кабелот, Стабилна Аудио Адаптер Кабел 22AWG за CD Player Јазик(JD6093-1.5 м)

DEN 662.40

Пристапност
Во достапна форма

ЛЕСЕН ЗА КОРИСТЕЊЕ : структурата е флексибилен, нема да се испреплетени, и е лесно да се продавница по употребата, осигурувајќи дека останува уреден кога не е во употреба.ПРОФЕСИОНАЛНИ НАПРАВИ : Една крајот на оваа аудио адаптер мозок е 6.35 mm мажи, а на другиот крај е машко.ПОВЕЌЕ ОКЛОПНА, БЕЗ БУЧАВА : 22 AWG кислород слободни бакарна жица + двојно оклопна, добар сигнал, висок квалитет на бучава слободни перформанси.НАМАЛУВАЊЕ на ШУМОТ : Висока густина чиста дупка оклопна + мулти‑влакно чист бакар core дизајн, за да се обезбеди силна редукција на шум и совршен квалитет на звукот.ШИРОКО КОМПАТИБИЛЕН : Применливи за сите уреди со компатибилен интерфејси.Било кој уред со 6.35 mm аудио приклучок може да биде поврзан уред кој поддржува РКА.Функција : 1. Еден крајот на оваа аудио адаптер мозок е 6.35 mm мажи, а на другиот крај е машко.2. 22 AWG кислород‑free) бакарна жица + двојно оклопна, добар сигнал, висок квалитет на бучава‑слободен перформанси.3. Висока густина чиста дупка оклопна + мулти‑влакно чист бакар core дизајн, за да се обезбеди силна редукција на шум и совршен квалитет на звукот.4. Структурата е флексибилен, нема да се испреплетени, и е лесно да се продавница по употребата, осигурувајќи дека останува уреден кога не е во употреба.5. Се применува за сите уреди со компатибилен интерфејси.Било кој уред со 6.35 mm аудио приклучок може да биде поврзан уред кој поддржува РКА.Како да го Користите : Plug и play Specification : Предмет Тип : Аудио Cord Connector : Dual 6.35 mm Машки да се зголеми Двојно РКА Male Cable : 22 AWGOuter Дијаметар : Прибл. 5.0 mm / 0.2 во x 2 Cable Core Материјал : Кислород-Бесплатни Copper Cable Материјал : ПВЦ Пакет Листа : 1 x Аудио Кабел.

Главните карактеристики

Item Type:
Audio Cord
Connector:
Dual 6.35mm Male to Double RCA Male
Cable:
22AWG
Outer Diameter:
Approx. 5.0mm / 0.2in x 2
Cable Core Material:
Oxygen-Free Copper
Cable Material:
PVC
Package List:
1 x Audio Cable :
Избор на клиент