.

.

2014 CN 2014 КИНА Службен 1oz AR Нане Медал Монета ПАНДА Панда Добра NGC

2014 CN 2014 КИНА Службен 1oz AR Нане Медал Монета ПАНДА Панда Добра NGC

DEN 10767.60

Пристапност
Во достапна форма

Предвидено со Сертификат за Автентичност и Доживотна Гаранција за Автентичноста со world - реномирани античка монета таа тежи околу 230 килограми.Нејзината мајка беше Xue Xue и нејзиниот татко бил Lin Nan; и двајцата родители биле диви pandas.Таа и Tian Tian, маж, се Националната зоолошка градина во вториот пар на гигант pandas.Гигант pandas се смета дека да се биде осамен суштества, освен за сезоната за парење и мајки со млади младенчиња.Во согласност со навиките на диви pandas, Меи генерално е сам, иако Меи и Tian повремено заедно надвор од одгледување сезона.Tian и Меи се обучени да учествуваат во целосен медицински преглед, вклучувајќи крв нерешено, без анестезија.Меи Xiang во Националната зоолошка градина во Вашингтон, февруари 2010 Tian Tian (Кинески : ; pinyin : Tin Tin; буквално : "се Повеќе и Повеќе") е 275-фунти машки џиновска панда во Националната зоолошка градина во Вашингтон D. C. панда е роден на 27 август, 1997 година, во Кина Конзервација и Истражувачки Центар за Џиновската Панда во Wolong Национален природен Резерват во Sichuan Провинција, да Yong Ba (mo.

Главните карактеристики

Избор на клиент